Deset s deseti - #10s10ti

01.08.2019

Jedná se o můj úplně první fotografický projekt. Název "Deset s deseti" jsem si vybral proto, protože jde o 10 sérií fotek s 10-ti známými sportovci. Ideálně extrémní sporty, úplně nejlíp bajkové odvětví. :D Sranda... chci do projektu zařadit i sporty, které jsem zatím nefotil. (snowboard, vodní sporty, atd.) Záleží kdo vše přijme mou výzvu.

V každé sérii bych chtěl mít i jednu fotku, která překoná ty ostatní. Taková srdcovka, která zaujme na první pohled. Pár takových fotek už se mi povedlo, třeba ta na úvodní straně s bajkerem/fotografem Jarou Sijkou. Ta oblétla skoro všechny bajkové stránky. Takovéto fotky jsou ale dost o náhodě. Musí být dobré podmínky a nápad.

V čem pomůže projekt mně a v čem sportovcům?

Sportovci budou mít zadarmo fotky na svou propagaci a třeba pro své sponzory. Mně osobně to pomůže se seznámit se sportovci a pomůže mi to ve zviditelnění. Když se fotky zalíbí i sponzorům, možná z toho vzejde nějaká spolupráce.

Kdy plánuji projekt uskutečnit?

Jednoho nebo dva sportovce bych rád stihnul ještě tento rok, záleží na čase. Jsem teď dost vytížený skrze závody a kempy. V podstatě do října mám plné víkendy. Přes zimu se chci spojit s dalšími sportovci a domluvit se na termín a místo, popř. samotné fotky a vše si zaplánovat aby projekt vyšel.

Chystám se spustit ještě blog, v něm bych každé focení vydal jako samostatný článek, kde budete moci nahlédnout do "backstage". Uvidíte jak vznikají samotné fotky a pokusím se udělat menší rozhovor se sportovci. Třeba, jak se ke sportu dostali, kolik obětují hodin denně tréninku, atd.

Držte palce, snad vše dopadne podle plánu. :)