Cesta za fotkou #3 - Mikuláš Nevrkla

20.11.2019

Zdravím. Vítám Vás u mého dalšího blogu "Cesta za fotkou" v rámci projektu #10s10ti.

Další sportovec, kterého jsem oslovil je Mikuláš Nevrkla. Je to nadějný 4X/enduro závodník.

Poprvé jsem na to nebyl sám, připojila se ke mě ještě parta z Prostějova, která si říká WildMotion. Je to parta, která točí převážně svatební videa, baví je ale i sport. Oslovili mě s nabídkou, že by během focení natočili video. Neváhal jsem a domluvil se s nimi na spolupráci.

Místo jsme zvolili podle toho, kde Miki nejčastěji trénuje. Volba tedy padla na bikepark Kouty a nedalekou vyhlídku Rysí skála.

Přemýšlel jsem jak tento blog pojmout. Během focení se totiž neudálo nic, co by stálo za zmínku. Přišlo mi ale špatně nějaký blog společně s fotkami nevypustit. Rozhodl jsem se to pojmout formou menšího rozhovoru s Mikim.

Video z tvorby WildMotion:


Teď k samotnému rozhovoru. Zeptal jsem se Mikiho na pár otázek.

Jak jsi se ke kolu dostal?

Na kole jsem začal lítat ve svých pěti letech. Táta dřív jezdíval bikros a přes něj jsem se k tomu i dostal. Chytlo mě to, co si budem.... nakonec jsem u téhle disciplíny i nějakou pěknou chvilku zůstal. Po pár letech ježdění jsem se dostal k české špičce, bral jsem 9 republikových titulů. K nim jsem poté přidal i titul mistra Evropy a 5. místo na mistrovství světa

Do teď mám k bikrosu velkej vztah a když se nad tím hodně zamyslím, chybí mi. Jen je to problém teď dostat dohromady s fourcrossem a endurem... poněvadž závody se rády krejí a nejde s tím nic dělat. Tím jsem taky nakousnul, že jsem pozvolna přešel ke kolům, které potřebují větší kopec. Začal jsem jezdit fourcross a sem tam si, jako doplněk zajedu endurko. Tak to tedy beru. Což samozřejmě znamená, že každý den stejně sedíte na kole. I když kdybychom se nad tím měli zamyslet, my možná umíme lépe na tom kole než třeba chodit, tudíž to není nic nezvyklého.

Jaké kolo sedláš a jak jsi s ním spokojený?

V téhle době sedlám svoji vymazlenou butikovku ze Švýcarska. Značka Koba, všechno v karbonu a růžovej lak, úchylnost je tedy ve všech aspektech 100% na místě. 

Jak vnímáš tuto sezónu?

Letošní rok byl jako horská dráha. Po hezky rozjetém jaře jsem si zlomil kličku a musel vynechat cele léto, tím pádem nejdůležitější závody sezóny. Po zotavení jsem na to zase skočil a zkusil z toho vyždímat, co to šlo. Ohledně úspěchů jsem letos docela skeptický, poněvadž jsem vynechal značnou část sezóny. Kdybych to měl shrnout, povedlo se mi se doplácat na třetí místo v celkovém žebříčku České Enduro Serie. 

Co plánuješ na příští rok? 

V tomhle všem budu i nadále pokračovat. Teda ne v tom lámání si různých kostí, přece jen to není fajn. Věnovat se fourcrossu a enduru, pokud možno bez úrazů a zbytečných přešlapů. 


Všiml jsem si, že u projektu #10s10ti mi vyhovuje měsíční pravidelnost. Tohle datum (20.XX.) tedy udává pravidelnost všech dalších blogů. :)

Příště se můžete těšit na blog s bývalým RedBull jezdcem BMX, Michalem Beranem. Focení už máme za sebou, teď to jen zpracovat.

Pokud se Vám moje tvorba líbí, ať už blog nebo fotky, můžete mě sledovat na mém Instagramu. Přidávám sem fotky a stories z každého focení. :)

Těším se na Vás příště!

Bajku, dobrému světlu a kdo ví čemu ještě ZDAR! :D