Cesta za fotkou #1 - Kuba Hejl

14.09.2019
Zdravím, vítám Vás u mého prvního blogu s názvem "Cesta za fotkou". 


Je to blog, kde budu psát o tom, jak vznikaly některé fotky. Každá fotka má totiž svůj příběh a o ten bych se s Vámi rád podělil. Příběh je totiž na vytváření fotek to nejhezčí. :)

Dva týdny zpět jsem oslovil Kubu Hejla v rámci mého projektu #10s10ti. Kuba neváhal a hned mi odepsal, že do toho jde. Prohodili jsme pár zpráv a domluvili jsme se na termín.


Kdo je Kuba Hejl?

Je to český MTB (dirt/slopestyle) jezdec. Zásobu triků má z mého pohledu obrovskou. Stačí mu říct co chcete aby zandal a on Vám to hned předvede. Kubovi je 20 let a pokud bude pokračovat tímto tempem má před sebou skvělou budoucnost! Kuba jezdí i velké závody, kde má velmi zajímavé výsledky.


Kuba ve spolupráci s Divergent Films natočil zajímavý film. Nazvali ho Inner Conflict.

 Zpět k projektu a fotkám. S Kubou jsme se domluvili na minulý čtvrtek. Já si během týdne připravil plán, co budeme fotit a omrknul jeho domácí prostředí. Omrknul ve smyslu jeho Instagramového účtu. :DVe čtvrtek jsem tedy vyrazil směr Velké Meziříčí, kde Kuba pravidelně trénuje. Při příjezdu jsem zjistil, že místo vypadá úplně jinak než v mé představě. Opět, jak to bývá vždy... :D Ale počítal jsem s tím a představu tomu přizpůsobil. Na začátek jsme udělali nějaké lifestyle fotky, které jste mohli vidět na začátku tohoto blogu. Pak jsme se přesunuli k samotnému ježdění.


Focení jsme zakončili noční fotkou. V představě jsme měl Kubu, jak dělá trik a za ním je čisté nebe s hvězdami. Zbytek dosvícený svítilnou na dlouhý čas. Měl jsem sebou velkou zásobu svítilen, které nám nakonec byli skoro k ničemu. Nedokázaly nám nasvítit skok, tak aby tam Kuba mohl předvádět svou akrobacii. Mysleli jsme tedy, že fotka nevznikne. Naštěstí nás ale napadlo použít naše auta. Kuba svým autem nasvítil dopad a já mu svým autem nasvítil odraz. Svítilnami jsme to lehce dosvítili. Kuba si skok párkrát zalítl nanečisto, aby si zvyknul. Dal asi 5 pokusů a vrhnuli jsme se na focení. 

Fotka vznikla ze dvou fotek. Jedna, kde Kuba nasvícený bleskem a druhá kde jsem baterkou nasvítil prostředí + se zde zaznamenali hvězdy. Přemýšlel jsem nad tím, jak to vměstnat do jedné fotky ale dospěl jsem k závěru, že to není možné. Hvězdy se musí fotit na dlouhý čas a Kuby jsem musel fotit na krátký čas. Jinak by byl na fotce průhledný. Lidským okem to vidět jde, ale technicky to možné není. Kvůli rozdílnosti expozičních časů.


Takto vypadly fotky před složením:Takto vypadá výsledná fotka:


Za mě obrovský respekt pro Kubu. Viděli jsme se úplně poprvé a hned se se mnou pustil do takovéto "šílenosti". Bylo to pro něj dost nebezpečné. Orientovat se v takovéto tmě na skoku a u toho předvádět triky, už chce velkou dávku odvahy! 


Snad se Vám článek líbil. Pokud ano, budu rád za sdílení.

Přeji hezké světlo při Vašich výtvorech :)